הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מתוך דפי המידע>
הנוי בעמיעד
מה נשמע בנוי ספטמבר 2009

השקאה וחסכון
הנושא החם העונה, השנה במיוחד, הוא נושא המים.

בנוי הציבורי הפחתנו את ההשקיה בממוצע (דשאים, גינות, שיחיות)  בכ – 30% לעומת השנה שעברה.

נכון, בעיצומו של הקיץ ישנם מקומות שלא נראים במיטבם, אך כבר ניתן לראות התאוששות מסוימת (הימים מתקצרים) ואנו מרגישים שבגדול אנחנו עומדים במשימה בכבוד.

בסך הכול הנוי נראה לא רע ונמנענו לגמרי מהצורך ליבש צמחים.

זאת ההזדמנות להדגיש את הצורך להתאמץ ולצמצם את ההשקיה בגינות הפרטיות (ישנם דשאים פרטיים שלא הרגישו השנה את השינוי המתבקש בגישה). הזלזול בצורך זה מגדיל את החריגה שכבר קיימת שעליה נשלם כקהילה כולנו!

אז יאללה, שנסו מותניים ו...סגרו קצת את הברז!

לכלוך מצאת - לאשפה זרקת
עוד נושא שההתמודדות איתו מאד אינטנסיבית הוא הלכלוך בחצר. אחוז ניכר מזמננו מוקדש לאיסוף אשפה (לא גינון בדיוק....), עבודה סיזיפית, ואיך לומר, מבאסת. בקטע הזה אנחנו מבקשים מכם קצת יותר ערנות ואחריות קהילתית – להעיר, אם צריך, לילד שזורק עטיפת חטיף, להרים שקית ניילון שמתעופפת לידכם ולהשתמש בפחים הציבוריים הרבים שנמצאים במרכז הקיבוץ. פשוט לכולם יותר נעים כשנקי.

כריתת עצים - תקנות חדשות
לאחרונה נמסר לנו מפי רכז הנוי במועצה שיש שינוי בנוגע לחוק כריתת עצים במדינה. נכון ליוני 2009 יש להוציא אישור כריתה על כל סוג עץ – אין יותר רשימת עצים מוגנים בכל מקום ציבורי ופרטי בגודל – קוטר גזע העולה על שני צול. התהליך הוא הגשת בקשה לאישור כריתה למשרד מהנדס המועצה שמטפל ומעביר הלאה. כריתה ללא אישור אינה חוקית. קחו זאת בחשבון!


נושא אחרון – מכולות אשפה/גזם הנוי, תזכורת:
הן מיועדות רק לאשפת נוי וגזם ולא לשקיות ניילון, עציצים ריקים, אבנים, פסולת בניין, אשפה ביתית רחמנא ליצלן או כל מרעין בישין אחרים. חסכו מאיתנו את הצורך לחטט במכולות כדי לדלות מהן את כל אלו.
הקיבולת של המכולות היא רבה, ניתן לדחוס אותן, במיוחד אם חוצים גזם ארוך במיוחד ולערום עליהם ערימות לגובה רב. אם לא מתחשק, שמרו את הגזם ליד הבית עד שתרוקן המכולה. מאד מבקשים לא לזרוק גזם ליד המכולות, זה מאד מכביד על מי שמפנה אותן.
 אם אפשר לחדד נקודה זו לגננים חיצוניים שמגיעים לבצע עבודות פרטיות אצל חברים. זו אחריות של החבר שמזמין את העבודה.
 

ולסיום הרבה תודה על היחס המפרגן והתגובות החמות שאנו מקבלים מהמון חברים.

                                                      תודה – צוות הנוי 
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad