עוברים ממערכת מקומי לקהילנט
בחודש הקרוב תעבור כל הפצת המידע הפנימית למערכת קהילנט. הודעות מזכירות, בטחון, תרבות, חינוך, רפואה ועוד. המערכת גם תאפשר לפרסם מידע רלוונטי לקהילה כגון טרמפים, בייביסיטר, חיפוש בעלי מקצוע ועוד. בשבוע הבא יקבל כל תושב קישור בסמס להתקנת המערכת על הטלפון הסלולארי שלו. בהמשך נתנתק ממערכת "מקומי". כל קבוצות הפרסום הקיימות יעברו למערכת החדשה (באחריות ירדנה ועדית). בהמשך תאפשר המערכת הצבעה דיגיטלית בקלפי. בהצלחה לכולנו.
אסיפת קיבוץ
תתקיים ביום א 26.5.19 במועדון. שעת התחלה 19:00. על הפרק: המשך פרוייקט פאנלים סולאריים. נוכחותכם חשובה.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>מתוך דפי המידע>
השביל הזה מתחיל כאן

מסע בי"ג - מסע של התבגרות

בערבו של היום השלישי, כשהשמש כבר שקעה מעבר להרי יהודה, ישבתי בתוך האוהל הבדואי החמים עם עוד עשרים הורים ודיברנו. דיברנו על מה זה להיות הורים לנערים ונערות בגיל שלוש עשרה.

ואז התחילו להישמע טיפות הגשם על גג המאהל. אחד אחרי השני התחלנו לזוע באי נוחות בכיסאות הפלסטיק הלבנים. ידענו כולנו שאותם נערים, שעליהם אנחנו מדברים, נמצאים כרגע כשני קילומטרים מאיתנו, למרגלות הר מצדה, חשופים לקור, לרוח ועכשיו גם לגשם – מקימים במו ידיהם את האוהלים שלנו, מכינים את ארוחת הערב של יום שישי – וכל זה כשאין לראשם קורת גג.


החוויה של אותם רגעים – הדיבור על... המחשבות ש... והרגשות... כל אלה ריכזו לתוך רגעים ספורים מאוד את תמצית חווית המסע המשותף שעשינו – הורים ונערים – במשך שלושה ימים במרחבי ים המלח הצחיחים.

"מסע ביג", מסע משותף של קבוצת נערים והוריהם, הוא מסע של התבגרות. 

ה
תבגרות של ילד או ילדה ההופכים לנער או נערה. התבגרות של הורה לילד התלוי כמעט בו בלבד, להורה לנער או נערה המבטאים בכל הזדמנות את זכותם להחליט בעצמם על חייהם. התבגרות שלנו – כל אחד ואחת – בתוך מסע החיים הארוך הזה.

את "מסע ביג" מארגנת המועצה שלנו מזה כעשור שנים. 

הצוות המלווה את המסע נשאר, רובו ככולו, אותו הצוות. מיומן, מסודר, מאוד מאד מכוונן לעשות את כל שצריך כדי שכל אחד מהמשתתפים יזכה לחוויה ייחודית.

וזוהי אכן הייתה עבורי חוויה מאוד מאד ייחודית. 


יצאתי למסע הזה עם עומר ושאר בני ובנות בר המצווה מהקיבוץ (כל אחד וההורה שהצטרף אליו).

זכיתי להיות עם עומר לבד במשך שלושה ימים – לעשות ביחד דברים רק אני והוא (כמו להקים אוהל ברוח מדברית חזקה כשהחושך אוטוטו יורד עלינו). זכיתי לטייל איתו לבד, בתוך הביחד של כל המשתתפים. למצוא את הפינות בהם יכולנו רגע לדבר זה עם זה מבלי שנצטרך להתחשב באחים, באשה, ובכלל.

זכיתי גם לחזור לאותם מקומות בהם הייתי לפני שלושים שנה, כמו בעליה למצדה.

כך שהמסע הזה היה עוצמתי בכמה מישורים: האישי, ההורי, והקבוצתי.

בדרך חזרה הביתה, באוטובוס המיטלטל בפיתולי הדרך הסובבת את הכינרת, אמרתי לעומר משהו על האחריות שלו. עומר, חייך לעברי במבט שמבטא: "לא בא לי".

- "עומר" אמרתי לו בתקיפות קלה "אתה זוכר? מסע ביג? לקחת אחריות? דיברנו על זה כל המסע הזה?"

- "אבא... מסע ביג כבר נגמר!" אמר לי בני, ונתן לי להבין שאנחנו באמת מתקרבים הביתה.

את המסע הפיזי - ברגל, ברוח וגם בגשם המדברי, השארתי מאחור. ביחד עם האמירות על "אחריות של הנערים", על "הקושי לשחרר" – שלנו ההורים. את כל הדברים הללו השארתי מאחור במדבר.

חזרתי הביתה, עם חוויה אדירה של ביחד אמיתי שלי עם עומר. חוויה שנשארה צרובה עמוק בליבי ותלווה אותי מכאן והלאה, במהלך הדרך הארוכה והמרתקת שלי עם עומר.

המסע הזה – "מסע ביג" הוא מסע שאפשר לראותו כשלושה ימים של טיול במדבר. ואפשר לראותו כהזדמנות חד פעמית כמעט, לחוויה קרובה מאוד ואינטימית של הורה ובנו או בתו.

אני – בעד שניהם.

חג אביב שמח

אלון שדה בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad