הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>מתוך דפי המידע>
שמן זית גלילי עמיעד
 בשעה טובה מגיע מסיק הזיתים לסיומו. המסיק היה בחלקו מכני ובחלקו ידני ונעשה על ידי צוות המטע הקבוע עם עזרה של נערי פקאן בחופשת חנוכה .
במטע הזיתים נשתלו לפני כחמש שנים 2 זני זיתים:

זן "ארביקינה"
מקורו בספרד והוא מורגל למזג אויר ים תיכוני עם טמפרטורות גבוהות. זהו זן לא סרוגי, המניב כמות גדולה של זיתים בכל שנה  ומאפשר קטיף מכני בעזרת מכונה "מוסקת".
הזיתים נשלחו לבית בד באזור וקיבלנו 6 טון שמן שכבר מאוכסנים בקופסאות פח. אחוזי השמן נחשבים גבוהים: 19% בסך הכל.
 
זן "לצ'ינו" -
שמקורו באיטליה יש מיעוט של זיתים ואחוזי שמן נחותים יותר, כ- 15%. היבול שלו קטן יותר כי הוא דורש מנות קור גדולות שאינן בנמצא בעמק הירדן.לכן על העצים היה מיעוט של זיתים, גם כי לא הגענו למזג אויר קר מספיק וגם כי הזן הוא סרוגי ומניב כמות רבה בכל שנה שניה.
את הזיתים בקבוצה זו מסקנו ידנית בשיטת המקל (נקיפה). המסיק בוצע על ידי עובדי המטע וגייסנו לעזרה גם נערים מקבוצת פקאן שהשכימו קום בחופשת החנוכה, והגיעו לטבחה בשעות הבוקר המוקדמות, ואף זכו לטעום מארוחת הבוקר המסורתית של הענף.
זיתים אלו יישלחו לבית בד בסוף החודש והשמן המופק מהם הינו עדין יותר בטעמו מזה של הארביקינה. 

אתם  מוזמנים לקנות פחי שמן טבעי, לא מהול וללא ריסוסים חזקים נגד זבוב הזית, במשרד אירוח הכפרי, בחאניונית,  ואצל עובד.
פרטים ב.
דף פרסום לשמן הזית של עמיעד וצילומים מן הקטיף המכני באלבום התמונות של האתר
 
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad