הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
אצלנו בחצר>מרכז מיחזור>
קומפוסטרים שכונתיים בעמיעד

הפרוייקט מתנהל כבר מספר חודשים.
חלוקת הקומפוסטרים בעמיעד נעשתה ע"י צוות בהשתתפות: אנשי הנוי, אסנת ובני מעמיעד וכן אנשי המועצה. הצוות בחן מגוון אזורי מגורים על מנת לנסות לכסות רבדים שונים של האוכלוסייה בעמיעד.
לכל קומפוסטר מיועד אחראי שתפקידיו הם: לוודא אחת לחודש מי הם המשפחות המשתמשות (ע"י בדיקה טלפונית באזור מגוריו) וכמו כן לשקול ולרשום את הפסולת האורגנית שהוא זורק לקומפוסטר. 
כרגע האומדן של כמות הפסולת האורגנית, לנפש ליום היא כ-320 גרם
בתחילת אוגוסט 2010 רוקנו את התא הראשון, לאחר שהקומפוסט התגלגל חודשיים בקומפוסטר. חלק קטן מהחומר השארנו בתא, ובכך נשאר מצע של מיקרואורגניזמים לפירוק החומר האורגני החדש שיושלך לקומפוסטר, בנוסף החומר המוכן סופג את התשטיפים (המיץ של הזבל).  הקומפוסט היה במצב טוב, ללא ריח, בצבע שחור ומרבית החומר עבר פירוק. 
אנשי המועצהעובדים בשיתוף עם הנוי להוצאת החומר והנוי ריכז את הקומפוסט בערמה או במיכלים לצד הקומפוסטרים.
 
כמות הקומפוסט שקיבלנו עד עתה עומדת על כ- 76 ליטר של קומפוסט מוכן מכל קומפוסטר!

 

 
יוני מציג את הקומפוסטרים החדשים בחג השבועות
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad