בית עמיעד מודיע בצער רב על פטירתו של חברנו אשר לב
אשר נפטר אחרי מאבק ממושך במחלה קשה. אנו משתתפים בצערם של מירב, הילדים וכל המשפחה המורחבת. הלוויה התקיימה ביום א, 10.3.19 בבית העלמין בעמיעד. המשפחה יושבת שבעה בבית המנוח.
פורים מגיע - הכינו את התחפושות
היכונו לפורים חברים בבר, בנושא מדע בדיוני ופנטזיה!! יום שישי 22 מרץ : במה פתוחה, תחרות תחפושות, live dj, הופעת סטנדאפ של נגה ד'אנג'לי ועוד ועוד. לילדים תתקיים פעילות קרקסית על הדשא הגדול ב20 במרץ. הופעות, פעילות ורכבת ההפתעות יחכו לשמח אתכם עד דלא ידע.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
לכל ספסל יש סיפור

אמץ ספסל - דרך יפה להנצחה ולשמירה על הסביבה

בסנטרל פארק בניו יורק, כמו גם בפארקים אחרים ברחבי ארה"ב, פזורים ספסלים רבים המשמשים את מבקרי הפארק  ועליהם לוחיות מתכת המוצמדות למשענות.

במבט מקרוב אפשר לזהות שכל לוחית נושאת כמה שורות המתארות זיכרון או סיפור ("Life is better with a walk in the park. Enjoy!").
הלוחיות נקבעות על הספסלים כחלק מפרוייקט "אמץ ספסל" שיזמה מנהלת הסנטרל פארק ב1986, במטרה לממן את תחזוקת הספסלים וסביבתם.
כל אחד יכול לאמץ ספסל אחד מתוך כ9500 ספסלים הפזורים ברחבי הפארק ולבחור איזו הקדשה הוא רוצה לחרוט על הלוחית. המגבלה היא ארבע שורות שלא יכילו קללה או פרסום. יש תעריף לאימוץ שנתי ותעריף אחר לאימוץ תמידי (10,000$).

הספסלים בפארק משמשים למנוחה, לשתות קפה, לאכול כריך או לחכות לידיד, ועליהם מתועדים זכרונות של אנשים אהובים שהלכו לעולמם, חיות מחמד, סיפורי אהבה ואירועים מיוחדים כמו חתונות, לידות ופטירות. ספסלים רבים מוקדשים לזכר הנספים באסון מגדלי התאומים ואחד מהם אף הוקדש לכלבי הצלה שפעלו בזירת האסון. במהלך השנים אומצו אלפי ספסלים וכולם מספקים לעוברי אורח מקום לשבת, להנות ולזכור.

גם אצלנו,ברחבי עמיעד, פזורים כמה ספסלים לישיבה ומנוחה. חלקם נתרמו על ידי בני משפחה של חברים, לזכר ארוע או קרוב אהוב ולמרות השימוש הרב בהם כמקום ישיבה, עצוב לראות אותם מתפוררים ומוזנחים.

מה דעתכם שניזום תוכנית "אמץ ספסל" גם אצלנו בעמיעד? זוהי הזדמנות לחברי הקהילה לכבד את יקיריהם, להציב לוחית זכרון במקום חי ותוסס ולהקים קרן נאמנות שתוקדש לתחזוקת הספסלים לאורך שנים.

נרי

לצילומי לוחיות מעניינים, הכנסו לבלוג 
my-favorite-central-park-bench-plaques

 


 

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad