עוברים ממערכת מקומי לקהילנט
בחודש הקרוב תעבור כל הפצת המידע הפנימית למערכת קהילנט. הודעות מזכירות, בטחון, תרבות, חינוך, רפואה ועוד. המערכת גם תאפשר לפרסם מידע רלוונטי לקהילה כגון טרמפים, בייביסיטר, חיפוש בעלי מקצוע ועוד. בשבוע הבא יקבל כל תושב קישור בסמס להתקנת המערכת על הטלפון הסלולארי שלו. בהמשך נתנתק ממערכת "מקומי". כל קבוצות הפרסום הקיימות יעברו למערכת החדשה (באחריות ירדנה ועדית). בהמשך תאפשר המערכת הצבעה דיגיטלית בקלפי. בהצלחה לכולנו.
אסיפת קיבוץ
תתקיים ביום א 26.5.19 במועדון. שעת התחלה 19:00. על הפרק: המשך פרוייקט פאנלים סולאריים. נוכחותכם חשובה.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
פרוייקט תיעוד חיים של ותיקי עמיעד

אלון שדה מתעד סיפורי חיים

בין הדברים שאני עושה, שלא לפרנסתי, אחד הפרויקטים שהכי תופסים אותי, זה הפרויקט של תיעוד הוותיקים שלנו בוידאו.
אני אמנם נולדתי כאן, לפני לא מעט שנים, ועדיין, בכל פעם שאני בא לשמוע את סיפורו של אחד מהוותיקים שלנו, אני מופתע לגלות דברים חדשים: עליו או עליה, על הקיבוץ שלנו דרך עיניו או עיניה, על העולם.

את הפרויקט של תיעוד הוותיקים בוידאו התחיל אי שם בשנות התשעים, דני שכטר.
אחרי שעזב את עמיעד, דבורה בט נכנסה לנעליו וראיינה את הוותיקים שלנו. לני לוין, זכרונו לברכה, היה זה שניצב מאחורי המצלמה, וצילם כל ראיון וראיון.
והיום, כמעט 20 שנה אחרי שדבורה ולני הפסיקו את מלאכתם זו, שרון עזאני, הארכיונאית שלנו, פנתה לאיתן ויילר, לאדית קולמן ואלי, בבקשה שניקח את הפרויקט הנפלא הזה, ונמשיך אותו, כמעט מהיכן שהופסק.
כמעט מהיכן שהופסק, כי במהלך עשרים השנה שבהן לא תועדו הוותיקים, מטבע הדברים כמה מהם הלכו לעולמם (ביניהם הוריי, זכרונם לברכה). אבל תמיד אפשר ונכון לשוב וליטול את המצלמה, ללכת אל ביתו של אחד מהחברים הוותיקים שלנו, לזכות לקבלת פנים נעימה וגם, בימים חמים אלה, לכוס מים קרים, להתיישב למולו, להפעיל את המצלמה, ולהתחיל לשאול את האדם על חייו ועל איך בכלל החליט ובחר לבוא לעמיעד.

פתחתי ואמרתי שתמיד אני מגלה דברים חדשים, דברים שלא ידעתי, במהלך הראיון הזה. וזה בעצם די ברור. כי מה אני בכלל יודע על חייו של האדם, לפני שהגיע לעמיעד? ולמעשה, מה בכלל אני יודע על מה עבר וחווה האדם כשכבר חי פה, בעמיעד? 
די כלום. 
אני יודע בעיקר את מה שאני מספר וסיפרתי לעצמי עליו.

אבל הנה הזדמנות לשמוע ממקור ראשון סיפור חיים של אחד או אחת מאיתנו. סיפור שבעצם אף פעם לא באמת שמעתי. סיפורו של האדם עצמו.

 

אלון שדה, יולי 2018

 

צילום: שלמה גולן

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad