לחיילים ולהוריהם - יש כתובת חדשה ואיש קשר
אורי שמש מקיבוץ סאסא נבחר וכבר החל ממלא את תפקיד רכז הקשר עם ציבור החיילים מקיבוצי המועצה. מדובר על משרה חלקית, הניתנת במסגרת השירותים של מחלקת הצעירים באגף היישובים. התפקיד הוא להוות כתובת לפניות של חייל/ת או מתנדב/ת בשירות לאומי, וכן של בני משפחותיהם, בכל שאלה או נושא הקשורים לשירות ומצריכים התערבות או עזרה בסבך הביורוקרטיה הצבאית או האזרחית. אורי בעל ניסיון רב וקשרים עם לשכות הגיוס וגורמי צבא בכל הדרגים. מוזמנים להיעזר בו. נייד- 052-9214078
פסטיבל עמיעד 2018 בפתח
רשמו לפניכם את התאריך: יום שישי, 28.9.2018 (סוכות). השנה יתארחו אומנים ודוכנים מישובי הסביבה כולל כחל, קדרים, כפר הנשיא ועוד.אייל קולמן מארגן ומתאם מתנדבים.
הזמנה לשיחה פתוחה עם ח"כ מירב מיכאלי
בית טורקיז מזמין אתכם למפגש ושיח עם חברת הכנסת מירב מיכאלי. מירב תשוחח איתנו על שיוויון, שלום ופמיניזם, השיחה תתקיים בבית טורקיז ביום שלישי 21.8.2018, בשעה 20:00.
דף מידע יצא לאור ב 9.8.2018
עותק מעמידע נשלח לקשימת התפוצה וניתן להורדה מהאתר בחלק הפנימי לחברים לרשומים.
בריכת השחיה
החל מתחילת יולי הבריכה בתפוסה מלאה. לא תתאפשר כניסה יומית ו/או רכישת מנוי.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
פרוייקט תיעוד חיים של ותיקי עמיעד

אלון שדה מתעד סיפורי חיים

בין הדברים שאני עושה, שלא לפרנסתי, אחד הפרויקטים שהכי תופסים אותי, זה הפרויקט של תיעוד הוותיקים שלנו בוידאו.
אני אמנם נולדתי כאן, לפני לא מעט שנים, ועדיין, בכל פעם שאני בא לשמוע את סיפורו של אחד מהוותיקים שלנו, אני מופתע לגלות דברים חדשים: עליו או עליה, על הקיבוץ שלנו דרך עיניו או עיניה, על העולם.

את הפרויקט של תיעוד הוותיקים בוידאו התחיל אי שם בשנות התשעים, דני שכטר.
אחרי שעזב את עמיעד, דבורה בט נכנסה לנעליו וראיינה את הוותיקים שלנו. לני לוין, זכרונו לברכה, היה זה שניצב מאחורי המצלמה, וצילם כל ראיון וראיון.
והיום, כמעט 20 שנה אחרי שדבורה ולני הפסיקו את מלאכתם זו, שרון עזאני, הארכיונאית שלנו, פנתה לאיתן ויילר, לאדית קולמן ואלי, בבקשה שניקח את הפרויקט הנפלא הזה, ונמשיך אותו, כמעט מהיכן שהופסק.
כמעט מהיכן שהופסק, כי במהלך עשרים השנה שבהן לא תועדו הוותיקים, מטבע הדברים כמה מהם הלכו לעולמם (ביניהם הוריי, זכרונם לברכה). אבל תמיד אפשר ונכון לשוב וליטול את המצלמה, ללכת אל ביתו של אחד מהחברים הוותיקים שלנו, לזכות לקבלת פנים נעימה וגם, בימים חמים אלה, לכוס מים קרים, להתיישב למולו, להפעיל את המצלמה, ולהתחיל לשאול את האדם על חייו ועל איך בכלל החליט ובחר לבוא לעמיעד.

פתחתי ואמרתי שתמיד אני מגלה דברים חדשים, דברים שלא ידעתי, במהלך הראיון הזה. וזה בעצם די ברור. כי מה אני בכלל יודע על חייו של האדם, לפני שהגיע לעמיעד? ולמעשה, מה בכלל אני יודע על מה עבר וחווה האדם כשכבר חי פה, בעמיעד? 
די כלום. 
אני יודע בעיקר את מה שאני מספר וסיפרתי לעצמי עליו.

אבל הנה הזדמנות לשמוע ממקור ראשון סיפור חיים של אחד או אחת מאיתנו. סיפור שבעצם אף פעם לא באמת שמעתי. סיפורו של האדם עצמו.

 

אלון שדה, יולי 2018

 

צילום: שלמה גולן

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad