הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>מתוך דפי המידע>
קליטה של חברים חדשים - שינוי הנושא עימו ברכה

על השינוי המבורך והמורכב

סוף סוף, אחרי שנים רבות בהן חיינו כקבוצה קבועה ויציבה של חברים וחברות, כקבוצה קבועה וסגורה, סוף סוף אנחנו נפתחים.
נפתחים לקבל לתוכנו ואלינו חברים וחברות חדשים.
אנשים שעוזבים בית ולא פעם גם מקום עבודה ובאים לחיות איתנו.
השינוי הזה הוא מבורך אך גם מורכב. מורכב לשני הצדדים.
מורכב למשפחות החדשות, שרבות מהן עוזבות ויעזבו מקום מגורים, סביבה, חברה ולעיתים גם משפחה, ויבואו לחיות בקרבנו – מקום חדש, סביבה ותרבות חדשים. השינוי מורכב גם לנו. אנחנו מדברים על זה אולי מעט מידי, אבל אחרי שנים רבות כל כך בהן לא קלטנו לתוכנו משפחות חדשות, הנה אנחנו עושים זאת. וזה לא תמיד פשוט. כי גם אנחנו צריכים להשתנות. אמנם אנחנו לא עוזבים מקום מגורים או עבודה, וגם לא חברים או משפחה. אבל אל המקום בו אנו חיים, אל הבית שלנו, אנחנו מצרפים ומכניסים משפחות וחברים חדשים. כך שגם סביבת חיינו משתנה. וסביב זה מתעוררים לפעמים חשדנות, פחדים, ציפיות וגם אכזבות, ועוד ועוד.

השינוי לא פשוט לחדשים שזה אך הגיעו, וגם לוותיקים שכבר חיים כאן שנים מספר.
השינוי לא פשוט, אבל מבורך!
מבורך כי הוא מסמן ומבטא חיים, התחדשות, רעננות. חיים חדשים.
אני רוצה לומר שבאופן אישי אני לא מהאנשים שקל להם להיפתח לאנשים חדשים, ליצור קשר בקלות עם אדם שאני לא מכיר. אבל אני יודע בתוכי שגם אני צריך ואצטרך לעבור שינוי.
אם חפץ חיים אני, ואם אני רוצה שהמקום הזה, הבית שלי – עמיעד – ימשיך להתקיים, לחיות, לפרוח ולשגשג, אני חייב להשתנות. אני חייב לעשות מאמץ ולצאת מהמקום המוכר שבו חייתי כל כך הרבה שנים. כי זה צו השעה.
לא רק החברים החדשים משנים את אורך חייהם, גם אני חייב לשנות משהו בחיי. ככה זה – כדי שרקמת החיים פה תמשיך להיות חיה ותוססת, כולנו – חדשים וותיקים – חייבים לעשות שינוי, לשלב ידיים ולצאת ביחד לדרך חדשה משותפת.

אני מברך את כל החברים החדשים שהתקבלו לחברות, ומאחל לחברים החדשים שבפתח, שדרכם החדשה בעמיעד תהיה קלה ונעימה. מאחל לנו החברים הוותיקים שניזכר בהתחלות החדשות שהיו לנו בחיינו (וכל אחד יכול למצוא התחלה חדשה כלשהי, שהיתה לו אי פעם). שניזכר איך הרגשנו, מה ביקשנו, מה עשה לנו טוב ונעים ומה עזר לנו לצלוח את ההתחלה החדשה בייתר קלות. שניזכר בכל זה ושנבוא וניישם זאת עם המשפחות והחברים החדשים.

לכולנו!

אלון ש.

 

(מתוך עלון חנוכה 2018)


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad