עוברים ממערכת מקומי לקהילנט
בחודש הקרוב תעבור כל הפצת המידע הפנימית למערכת קהילנט. הודעות מזכירות, בטחון, תרבות, חינוך, רפואה ועוד. המערכת גם תאפשר לפרסם מידע רלוונטי לקהילה כגון טרמפים, בייביסיטר, חיפוש בעלי מקצוע ועוד. בשבוע הבא יקבל כל תושב קישור בסמס להתקנת המערכת על הטלפון הסלולארי שלו. בהמשך נתנתק ממערכת "מקומי". כל קבוצות הפרסום הקיימות יעברו למערכת החדשה (באחריות ירדנה ועדית). בהמשך תאפשר המערכת הצבעה דיגיטלית בקלפי. בהצלחה לכולנו.
אסיפת קיבוץ
תתקיים ביום א 26.5.19 במועדון. שעת התחלה 19:00. על הפרק: המשך פרוייקט פאנלים סולאריים. נוכחותכם חשובה.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
האסיפה ככלי לתקשורת דו כיוונית

מפגש לעדכון והבעת דיעות

עם התקדמות הטכנולוגיה ואמצעי התקשורת, בחרו קיבוצים רבים להתמודד עם התמעטות החברים באסיפה על ידי מתן אפשרות לצפייה במהלך האסיפה.
אצלנו שודרה האסיפה שנים רבות בערוץ הכבלים הפנימי, בעזרתו של צלמנו הנאמן לני לוין ז"ל. השידור איפשר  לאנשים שלא יכלו להגיע לאסיפה לקחת בה חלק מרחוק, לשמוע מה קורה ולהתעדכן בנושאים שעל הפרק.

גוויעתו של ערוץ הכבלים המקומי ומחלתו של לני, גרמו לסיום שידורי האסיפה וכפועל יוצא ניתוק אוכלוסיה גדולה משותפות בהחלטות.

בהמשך עברו האסיפות לימי א' בשעה 18:00, בשל כניסת יו"ר חיצוני שזה היה יום עבודתו, וכמות המשתתפים מבין החברים הצטמצמה עוד יותר. ההגעה לאסיפה אחרי יום  עבודה (כבר אין מנוחת צהריים כמו פעם...) לא פשוטה, במיוחד לחברים בעלי משפחות צעירות שאצלם זוהי שעה של ארוחת ערב והתארגנות משפחתית.
לאט לאט התקבע מצב שמרבית משתתפי האסיפה הינם בעלי תפקידים וחברי הנהלה (זמן האסיפה נקבע בסמוך לישיבת ההנהלה הכללית) בצד גרעין קבוע של חברים ותיקים שהמוסד הזה חשוב להם. נוצרה דינמיקה בה מיעוט משתתפים גרם למיעוט אסיפות ("ממילא אף אחד לא מגיע") והן מכונסות רק להעברת נושאים המחייבים קבלת החלטה בהצבעה .

היום רוב המידע וההחלטות עוברים לחברים באמצעות דפים מודפסים או בהודעות בדף המידע החודשי.
התקשורת הדו כיוונית חברים-הנהלות מעטה. ישיבות ההנהלה סגורות לציבור. המידע אמנם מועבר, אבל באופן חד כיווני שלא מאפשר למעוניינים להביע את דעתם בענייני הישוב וכך נוצרת הרגשה שחסר דיון ציבורי, שהחלטות מונחתות מלמעלה ואין במה ציבורית להבעת דיעות.

כולם מתוסכלים מהמצב: חברי ההנהלות מרגישים שהציבור אדיש והציבור, מנגד, מרגיש ממודר ומאמין כי החלטות בנושאים חשובים מתקבלות מעל לראשו  וללא הנגשת המידע והרקע לקבלתן. 

מדי תקופה קמים חברים המרגישים כי לא מועבר אליהם מספיק מידע בנוגע לנושאים חשובים  והם מארגנים עצומה למען כינוס אסיפה שתחייב את המנהלים לדווח בעל פה מה קורה, ולתאר את השיקולים שהובילו אותם לקבל החלטות כאלו ואחרות.

לנו, נציגי הציבור הרחב, חשוב להיות מעורבים. אנחנו מבקשים שתנתן לנו אפשרות ללימוד הנושאים ולהשמיע את עמדותינו,  כך נהיה שותפים  בניהול המקום והמנהלים יקבלו מאיתנו גיבוי.
 
התכנסות קבועה לקיום רב שיח היא הדרך הטובה ביותר ליצור תחושה של שקיפות מידע.
מוסד האסיפה הותיק מתאים להתכנסות כזו. הוא מאפשר מצב של דיבור ישיר בין חברים  ובינם לבין ההנהלות.
חשוב לשמור על המוסד הזה,  לקיים אותו באופן סדיר ובתזמון שיאפשר למרבית הציבור להגיע  למפגשים.  גם צורת השיח חשובה. עלינו לשאוף לרב שיח המכבד את הדוברים והשומעים ולהמעיט בהשתלחויות אישיות.

ואולי, עם התקדמות התקשורת, תמצא הדרך לחזור לשידור האסיפה בערוץ מקומי סגור.

נרי, יולי 2017


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad