חברי קיבוץ עמיעד משתתפים בצערה של יפעת שדה
על מות האב קולה ליפשיץ ומשתתפים בצער המשפחה ההלוויה התקיימה ביום ראשון, 23.4.17 בראשון לציון. המשפחה יושבת שבעה בבית ההורים של יפעת
מזל טוב לאפרת ואבי פאר
להולדת הנכד אילן, בן לתם וסול, אח למגן. מזל טוב לכל בני המשפחה
יריד תעסוקה איזורי
השבוע יום רביעי יתקיים יריד תעסוקה אזורי ענק בהשתתפות למעלה מ 40 מעסיקים (חברות, מפעלים, היי טק, תיירות, משטרה, שב"ס, רכבת ישראל ועוד – הצע משרות רחב. 26.4.17 בין השעות 13:00-17:00 במכללה האקדמית כנרת – הכניסה חופשית –מומלץ להצטייד במספר קו"ח. היריד נעשה בשותפות של כל מרכזי התעסוקה במרחב ( מ.מ.ת.ק , מרכז תעסוקה גולן, מעברים בעמק, שרות התעסוקה טבריה, מרכז צעירים טבריה, מכללת כנרת)
דרוש רכז דור צעיר
פרטים בלוח ההודעות של האתר
סידור רכב משתנה
הסידור עובר לניהול המזכירות על פי נוהל המפורט בלוח ההודעות.
לבריכת עמיעד דרושים
מציל מוסמך ומפעיל בריכה. פרטים בלוח ההודעות של האתר
רמזור יותקן בכניסה לקיבוץ
הפעילות של כל התושבים והעובדים בעמיעד להפגנה בצומת סייעה רבות לקידום הנושא. התבשרנו ע"י מחלקת ההנדסה של המועצה, שנושא הרמזור אכן אושר לביצוע ע"י הגורם המאשרר תמרורים ורמזורים במקומות שמוגדרים מסוכנים. הביצוע כולל, בשלב זה, תכנון אדריכלי, ובהמשך השנה צפוי ביצוע הרמזור בפועל.
מרכז מיחזור ישובי חדש
במטרה להסדיר את אזורי האשפה והמחזור בקיבוץ, הסדיר צוות החצר עמדת מיחזור בין החנות ליופי קופי. העמדה כוללת את כל המרכיבים של המחזור, כולל בקבוקי פלסטיק.
חנות יד שניה
פתוחה לציבור הקונים והקונות בימי ראשון וחמישי מ8:00-13:00. בימים אלו מחסלים את בגדי החורף לגדולים ולקטנים והמחירים נמוכים במיוחד. החנות נמצאת במפעלון (מחסן הבגדים הישן) מול המזכירות.
סגירת משרדי המועצה בפסח
משרדי הומעצה האיזורית הגליל העליון יהיו סגורים בין התאריכים 9-17 אפריל, 2017. חוזרים לעבודה ב18/8.
הנהלת קיבוץ 26.3.2017
אישור פרוטוקול ישיבה קודמת. אישור סדר יום של הישיבה. מעבר מפתמ"ר לסבסוד. מוזמנות: תמר ניר ורותי אפשטיין. דיווח בנושא מגרש במשק ילדים. שונות
אתר אינטרנט חדש לקידום הקליטה לקיבוץ
עלה לאוויר אתר אינטרנט ודף פייסבוק המיועדים לקדם את הקליטה לקיבוץ
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
שמות רבים לעמיעדניקים בקבוצת פייסבוק ששמה The art of wonderment העלה מנהל הקבוצה תמונות של הטחביות הידועות לנו כ"עמיעדניקים" וביקש מחברי הקבוצה לספר איך קוראים לזוחל הקטן בארצם.
מפליא לראות כמה כינויים ושמות העלו לדף חברי הקבוצה הגלובלית. חלקם קשורים לצורת הזוחלים, לאופן התכדררותם או לצבעם.

בשבדיה מכנים אותם Grassuga, כלומר "חזיר אפור". עוד כינוי שבדי מעניין הוא Haftetroll שפרושו "טרול שיכול לרפא עצירות"...

בבריטניה ​הכינוי משתנה מאיזור לאיזור.

בדבון למשל הם מכונים Chuggy Pig , "חזיר צנום", והכותבת מספרת כי בבית ספרה נהגו אחת לשנה לערוך מרוצי חזירים צנומים כחלק מחגיגה שנתית. כל ילד היה מגיע עם קופסת גפרורים ובתוכה חיפושית קטנה וכולן יחד היו משוחררות לתחרות ריצה.
בלונדון מכנים אותן "חיפושיות אפונה" Pea Bugs בגלל שהן נראות כאפון קטן כשהן מתכדררות.
ביורקשייר קוראים להן Snoddywig ובדורסט "קורקבנים" Belly Buttons.  כינוי נוסף שדווח הוא Reggies.

בישראל
קוראים להן "אורי כדורי"' 
בארה"ב Rolly Polly.
באוסטרליה Slater Bug, Butchie Boys, Doodle Bugs . גם שם ילדים אוספים אותן בקופסאות גפרורים קטנות. 

ביפן
צורתן העגולה מזכירה למקומיים כדורי אורז ולכן הן מכונות Dango Mushi - "חיפושית דמפלינג".

באקוודור ובפרו 
צורתם מזכירה  חזירים קטנים ולכן כינויים Cranchitos ולפעמים גם ארמדילים, בשל צורת שיריונם. בארגנטינה קוראים להן חיפושית כדור קטנה Bichito Bolita

בגרמניה
הכינוי תיאורי, מעשי ונובע ממחייתם באיזורים חשוכים ולחים. שם הם מכונים "חמור מרתפים", Kellerassel ובהתאמה בקנדה Basement Bug.

בפולין 
​קוראים להם "גורים" Piersky  ואילו בהולנד נהגו ההורים לספר לילדים שמוצאים את החיפושיות הקטנות במיטות של מרטיבי לילה ולכן כינויין הוא Pissebed (מיטת שתן).  הכותבת סיפרה כי היום כבר לא מפחידים איתן את הילדים, אך השם נשאר.
ואצלנו: כשהגעתי לעמיעד בשנות השמונים נפגשתי לראשונה עם העמיעדניקים, מהם סבלו דיירי הבתים שקרובים לצוק. נחילים שחורים של טחביות היו מכסים את השבילים, מדרגות הכניסה לבתים ולפעמים גם את רצפת החדרים. אורך חייהם קצר וכשמתו, הפיצו סביבם סרחון נוראי. בניית שכונת הואדי הפרה את העליונות שלהם במערב הקיבוץ ומספרם החל להצטמצם, בעיקר בעקבות ריסוסים של כביש המערכת המערבי שהפך להיות גבול טבעי בינינו לבינם.
להרחבה נוספת, הכנסו לכתבה קודמת
נרי, מרץ 2017
 


מקור התמונה The art of wonderment


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad