הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
שמות רבים לעמיעדניקים בקבוצת פייסבוק ששמה The art of wonderment העלה מנהל הקבוצה תמונות של הטחביות הידועות לנו כ"עמיעדניקים" וביקש מחברי הקבוצה לספר איך קוראים לזוחל הקטן בארצם.
מפליא לראות כמה כינויים ושמות העלו לדף חברי הקבוצה הגלובלית. חלקם קשורים לצורת הזוחלים, לאופן התכדררותם או לצבעם.

בשבדיה מכנים אותם Grassuga, כלומר "חזיר אפור". עוד כינוי שבדי מעניין הוא Haftetroll שפרושו "טרול שיכול לרפא עצירות"...

בבריטניה ​הכינוי משתנה מאיזור לאיזור.

בדבון למשל הם מכונים Chuggy Pig , "חזיר צנום", והכותבת מספרת כי בבית ספרה נהגו אחת לשנה לערוך מרוצי חזירים צנומים כחלק מחגיגה שנתית. כל ילד היה מגיע עם קופסת גפרורים ובתוכה חיפושית קטנה וכולן יחד היו משוחררות לתחרות ריצה.
בלונדון מכנים אותן "חיפושיות אפונה" Pea Bugs בגלל שהן נראות כאפון קטן כשהן מתכדררות.
ביורקשייר קוראים להן Snoddywig ובדורסט "קורקבנים" Belly Buttons.  כינוי נוסף שדווח הוא Reggies.

בישראל
קוראים להן "אורי כדורי"' 
בארה"ב Rolly Polly.
באוסטרליה Slater Bug, Butchie Boys, Doodle Bugs . גם שם ילדים אוספים אותן בקופסאות גפרורים קטנות. 

ביפן
צורתן העגולה מזכירה למקומיים כדורי אורז ולכן הן מכונות Dango Mushi - "חיפושית דמפלינג".

באקוודור ובפרו 
צורתם מזכירה  חזירים קטנים ולכן כינויים Cranchitos ולפעמים גם ארמדילים, בשל צורת שיריונם. בארגנטינה קוראים להן חיפושית כדור קטנה Bichito Bolita

בגרמניה
הכינוי תיאורי, מעשי ונובע ממחייתם באיזורים חשוכים ולחים. שם הם מכונים "חמור מרתפים", Kellerassel ובהתאמה בקנדה Basement Bug.

בפולין 
​קוראים להם "גורים" Piersky  ואילו בהולנד נהגו ההורים לספר לילדים שמוצאים את החיפושיות הקטנות במיטות של מרטיבי לילה ולכן כינויין הוא Pissebed (מיטת שתן).  הכותבת סיפרה כי היום כבר לא מפחידים איתן את הילדים, אך השם נשאר.
ואצלנו: כשהגעתי לעמיעד בשנות השמונים נפגשתי לראשונה עם העמיעדניקים, מהם סבלו דיירי הבתים שקרובים לצוק. נחילים שחורים של טחביות היו מכסים את השבילים, מדרגות הכניסה לבתים ולפעמים גם את רצפת החדרים. אורך חייהם קצר וכשמתו, הפיצו סביבם סרחון נוראי. בניית שכונת הואדי הפרה את העליונות שלהם במערב הקיבוץ ומספרם החל להצטמצם, בעיקר בעקבות ריסוסים של כביש המערכת המערבי שהפך להיות גבול טבעי בינינו לבינם.
להרחבה נוספת, הכנסו לכתבה קודמת
נרי, מרץ 2017
 


מקור התמונה The art of wonderment


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad