הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
פרוייקט תשתיות עם הפנים לתושב

אפשר גם כך

אין זה סוד שהשנה החדשה התחילה עם ענן אבק ענק המלווה את פרוייקט שדרוג התשתיות.
כל הדרכים חפורות, גדרות וגינות פרטיות נהרסו, צמחיה ציבורית הושמדה וזבל גולש מפחי האשפה כי משאית הפינוי לא יכולה להגיע לפנות אותם.
במהלך החגים נפגשנו עם חברים מישובים כפריים ברחבי הארץ ושמענו מהם על פרוייקטים דומים לשיפור תשתיות שהתבצעו בישובם, על הקשיים במהלך תהליך השיפור ועל איכות חיים משופרת אחריו.

הרשים אותי במיוחד תהליך פיתוח שנעשה בישוב מכמורת תוך שילוב התושבים, מחוייבות של הועד המקומי והגדרת תחומי התייחסות החשובים לאיכות החיים של התושבים כמו שימור ערכי טבע ונוף, שפת עיצוב אחידה והסדרת פינוי אשפה וגזם. בקצרה: שילוב התושב וגישה הוליסטית לתכנון.

 • לפני הכל, הוקמה ועדת היגוי לפיתוח הישוב שקיבלה אחריות על הכנת תוכנית לפיתוח דרכים, שבילים ונוף במושב, הוועדה כללה 10 תושבי מכמורת ופעלה בשיתוף פעולה ותחת הנחייה מקצועית של האדריכל אסף קשטן וצוותו.
 • הוגדר יעד מרכזי להוציא את התוכנית לפועל עד שנת 2018
 • נקבעו מספר תחומי התייחסות מרכזיים שיכללו בתוכנית:
  1. תנועה: הסדרת מדרכות וחניות, מיתון תנועה – מתן דגש ברצועת הדרך להולכי רגל, רוכבי אופניים וחניות, הסדרת שביל אופניים נפרד במעלה האשלים, הסדרת מסלול אוטובוס וכד'.
  2. אשפה וגזם: הסדרת מיקום לאשפה ביתית בתחומי במגרשים/נחלות, הסדרת מיקומים לפינות גזם.
  3. חשמל ותאורה: תכנון חלופות להטמנת תשתיות בעתיד.
  4. ניקוז וחלחול: צמצום מובלים תת קרקעיים, הזרמה והשהייה נגר עילי ברצועות דרכים, השהיית נגר עילי בשטחי ציבור.
  5. שימור ערכי טבע ונוף: שימור עצים קיימים וצמחייה בוגרת קיימת והוספת עצים ליצירת צל לאורך המדרכות.
  6. "שפת עיצוב": שימור שפת החומרים הקיימת והרחבתה, הימנעות מפיתוח יתר, שימוש בחומרים אחידים בשילובים שונים, הסדרת שילוט ותמרור.

התרשמתי מאוד משיטת העבודה ומהתוצאות (באתר של המושב אפשר לראות צילומי הדמייה של לפני ואחרי) 
             כתבה נרי
מקור ותמונות מאתר מכמורת


הצמחייה הותיקה נשמרה ובנוסף לה נשתלה צמחיה חדשה לאורך המדרכות.
מקור: אתר הישוב מכמורת
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad