הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
מפגש מחזור לגרעין בר

מפגש חברים כעבור 39 שנים

השבוע מתקיים מפגש של חברי גרעין בר.
הגרעין הגיע לעמיעד לפני 39 שנים במסגרת השירות בנח"ל.
אחרי תום מסלול הגרעין, נשארו כאן  בשנים הראשונות. כוכבה, תמר ניר, איציק ועקנין, דרור לוי וויקי ניקולסון. איציק עבר ללונדון, דרור לתל אביב וויקי לארה"ב והיום נשארו איתנו בעמיעד כוכבה ותמר.
הגרעין, "אחד הטובים והאהובים" כדבריה של כוכבה, הגיע ממקומות שונים בארץ: קרית חיים, נווה שאנן, תל אביב, מגדל העמק, נצרת וחצור הגלילית.

הגרעין שהה בעמיעד שתי תקופות: אחת לפני הצבא (של"ת מוקדם) ואחת אחר השלב הצבאי - השל"ת המאוחר.
התקופה הראשונה בעמיעד, בה עבדו החברים בענפי החקלאות, בתי הילדים והמטבח שימשה כהכנה לשלב השירות הצבאי בו הקימו חברי הגרעין את היאחזות "מורג" בדרום רצועת עזה.
מורג עלתה על הקרקע ב-1972, היתה היישוב הדרומי ביותר ברצועת עזה, אוזרחה ב-1983 ופונתה בשנת 2005 במסגרת "תכנית ההתנתקות".
בהיאחזות נדרשו החברה להפעיל ישוב חקלאי שפעל כקיבוץ, אך התנהל על ידי חיילים במדים במשטר צבאי "לייט". "בכל יום בשעה חמש אחר הצהריים התקיים מסדר בו היה עלינו להתייצב לספירה. אני עבדתי בלול מטילות ובגינת הירק ובגלל ששעת איסוף הביצים היתה בחמש, הצלחתי להתחמק מהמסדר" צוחקת כוכבה. "בכלל האוירה היתה מאוד לא פורמלית, יכולנו להסתובב עם מדים וסנדלים ולהשתובב. באחת הפעמים מלאתי את הרובה בחול והוא נשפך על המפקדת שלנו שבאה לעשות לנו בדיקה. כל המחלקה נענשה ב50 ריצות סביב ההיאחזות, בגללי."

בני הגרעין התפזרו ברחבי הארץ והעולם. נפגשו לראשונה אחרי 20 שנה והשבוע ייפגשו שוב במצפה רמון, לסופשבוע של טיולים, נוסטלגיה וזכרונות.

מקור התמונה - "קדם מכירות פומביות".

כוכבה, ונירית מהגרעין, יחד עם יוסי רון. 
צילם משה וזנה

רויטל, כוכבה וכרמלה (אז).            צילום מהארכיון

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad