אליפות השחיה בגליל לזכר שגב מורדוך ז"ל
תתקיים ביום שבת 22.9 בשעה 15:30 בבריכת עמיעד. בתחרות נפגשים כל שנה שחייני קבוצת הגליל העליון עם שחייני עבר. התחרות מתקיימת לזכרו של שגב מורדוך שנפטר ממחלת הסרטן בגיל 13 והיה שחיין מצטיין בקבוצה.
קהילה למען הקהילה - גיוס לניקוי מרזבים
ניפגש בשבת עוד שבוע וחצי, 22 ספטמבר, בשעה 10:00 ברחבת חדר האוכל נשים, גברים וטף, כולם... ננקה את המרזבים של חברי הקהילה המבוגרים לקראת החורף ובשעה 12 – כיבוד למגוייסים בדשא הגדול עזרתכם נחוצה וחשובה!!! נשמח אם תביאו ציוד מתאים: סולמות, מגרפות, כפפות, שקים, דליים וכו' מי שמעוניין שנגיע לנקות את המרזבים בביתו מוזמן להירשם אצל דורון בבית טורקיז ונשתדל להגיע לכולם!
אושפיזין בטבע
ביום שני, חג ראשון של סוכות, יתקיים טיול משפחות למטע. למצטרפים מובטחים ארוחת בראנץ' ומשחקים סביב האלון הגדול. יוצאים ממגרש הכדורסל ב24.9 ב 09:30. צוות הצמיחה הדמוגרפית מזמין אתכם לפעילות.
ג'וב קלאב - קבוצה לחיפוש עבודה ב"מעברים" אצבע הגליל
הקבוצה מתנהלת בליווי מקצועי ומיועדת לעזור למחפשי העבודה (בכל גיל) בעולם העבודה המתחדש. חברי הקבוצה עובדים בשיתוף פעולה על כתיבת קורות חיים, סימולציה לראיונות עבודה ועוד. לחצו למידע נוסף
פסטיבל עמיעד 2018 בפתח
רשמו לפניכם את התאריך: יום שישי, 28.9.2018 (סוכות). השנה יתארחו אומנים ודוכנים מישובי הסביבה כולל כחל, קדרים, כפר הנשיא ועוד.אייל קולמן מארגן ומתאם מתנדבים.
פרוייקט 'אוכל ליולדת' מחדש את שורותיו
אני מזמינה נשים וגברים כאחד להיות חלק ממיזם נפלא, שמהווה תמיכה קהילתית למשפחות צעירות ובעיקר ליולדות, ברגעים משמעותיים של כניסת תינוק חדש לחייהן. הרעיון הוא שיולדת טרייה תקבל ארוחה אחת ביום. ארוחה שהיא מבושלת, טרייה, ומזינה - מהווה בסיס לרווחה שלה, כך שתמשיך להעניק ממירצה, מכוחה ומשעות השינה שלה. רוצים/ות לקחת חלק? דברו עם לחן.
שינוי בניהול הנהלת חשבונות
החל מחודש אוקטובר תחל לנהל את הנהלת החשבונות דינה סולימן. היא תחליף את נוגה שתישאר בצוות הענף כתמחירנית במקום אורית שמסיימת את עבודתה בעמיעד.
חידושים במרפאה
החל מהשנה החדשה חלים שינויים בכמה מהנהלים הקבועים והשירותים שנותנת המרפאה. חלק מהשירותים שהמרפאה סיפקה עד היום עוברים לאחריות החברים כמו הזמנת תורים, תרופות כרוניות ואישורי מחלה. פירוט ומצגת הסבר בלוח ההודעות של האתר.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
יתושים . האם מסוכנים? כיצד להדביר?

מכת יתושים

נראה כי כל ההנאה מישיבה בגינות היפות שלנו מתקלקלת בגלל ריבוי יתושים שמטרידים את מנוחתנו.
אז מה עושים? מי יכול לעזור? האם זה מסוכן?

גלישה באינטרנט מלמדת כי יש בעולם אלפי מינים שונים של יתושים, שכולם מוצצים דם של חיות ובני אדם.
המסוכנים כגון יתושי 'אנופלס' הודברו בשנות ה-50. ואילו היתושים שמעבירים מחלות ויראליות כמו קדחת הנילוס המערבי, לא יוצרים בעיות בריאות מהחמורות.
מי שמהווה את המטרד אלו הם הנמרים האסיאתיים. הם מתרבים במאגרי מים מתוקים. שמם המקצועי הוא יתושי האאדס. הם יכולים להתרבות במאגרי מים קטנים כמו תחתיות עציצים או כלי קיבול קטנים, לכן מומלץ לחסל מקורות כאלו בחצרות הבתים.
ומי שמצטרף ל"חגיגה" בלילות אלו יתושי הקולקס הוותיקים. רופאים מרגיעים כי בארץ אין כמעט סכנה ממשית מעקיצות היתושים.
כרגע אין תסמינים של קדחת הנילוס המערבי בישראל. אך יתוש נוסף הוא  יתוש הטיגריס האסיאתי שעקיצתו כואבת ומותירה סימן לזמן ממושך יותר  ויש הטוענים כי העקיצה יכולה לגרום למחלות שונות.
מה לגבי תכשירי מיגון?
מומלץ להשתמש בשכל ובכמות הנכונה. בחצר הבית או בטיול אפשר להימרח, אבל להיזהר מלהעביר את התכשירים לעיניים. 
אם רוצים להרחיק  את היתושים באופן טבעי יש רשימה של עיצות:
להניח קערה עם ציפורן בחדר
לשים על אדן החלון עציץ של בזיליקום.
להבעיר במבער שמנים תערובת של שמנים כגון: צינטרונלה, אקליפטוס, לבנדר.
להפעיל מאוורר
להשתמש המכשיר שמוכרים בחנות שעונדים על היד.  הוא יעיל נגד יתושים היתרון הוא שאין כימיקלים. החיסרון הוא שהסוללה נגמרת נורא מהר,
לתת לעכבישים לטוות רשתות בפינות החדר.
לגבי הדברה:
גלעד מסר כי הדברה שוטפת נגד זבובים וצרעות נעשית כל השנה, אך אין הדברה ספציפית ליתושים. כשפונים למחלקת התברואה במועצה הם מפנים למדביר פרטי. 
חקירה של הנושא העלתה כי מועצות ועיריות דואגות לטיפול במטרד ולא מתנערות מהאחריות. הפנינו שאלה לדובר המועצה ואנחנו מחכים לתשובתו.
שאקולוגים טוענים כי אין לעשות פעולות הדברה ויש צורך לדרוש שיתוף פעולה מצד התושבים ולבקש  לייבש מקורות מים עומדים בקרבת אזור מגוריהם עם גילויים, על מנת למנוע דגירת יתושים.

הסרטון הבא מדגיש את הפעולות שניתן לעשות:
איך מתמודדים עם יתושים?


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad