הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
יתושים . האם מסוכנים? כיצד להדביר?

מכת יתושים

נראה כי כל ההנאה מישיבה בגינות היפות שלנו מתקלקלת בגלל ריבוי יתושים שמטרידים את מנוחתנו.
אז מה עושים? מי יכול לעזור? האם זה מסוכן?

גלישה באינטרנט מלמדת כי יש בעולם אלפי מינים שונים של יתושים, שכולם מוצצים דם של חיות ובני אדם.
המסוכנים כגון יתושי 'אנופלס' הודברו בשנות ה-50. ואילו היתושים שמעבירים מחלות ויראליות כמו קדחת הנילוס המערבי, לא יוצרים בעיות בריאות מהחמורות.
מי שמהווה את המטרד אלו הם הנמרים האסיאתיים. הם מתרבים במאגרי מים מתוקים. שמם המקצועי הוא יתושי האאדס. הם יכולים להתרבות במאגרי מים קטנים כמו תחתיות עציצים או כלי קיבול קטנים, לכן מומלץ לחסל מקורות כאלו בחצרות הבתים.
ומי שמצטרף ל"חגיגה" בלילות אלו יתושי הקולקס הוותיקים. רופאים מרגיעים כי בארץ אין כמעט סכנה ממשית מעקיצות היתושים.
כרגע אין תסמינים של קדחת הנילוס המערבי בישראל. אך יתוש נוסף הוא  יתוש הטיגריס האסיאתי שעקיצתו כואבת ומותירה סימן לזמן ממושך יותר  ויש הטוענים כי העקיצה יכולה לגרום למחלות שונות.
מה לגבי תכשירי מיגון?
מומלץ להשתמש בשכל ובכמות הנכונה. בחצר הבית או בטיול אפשר להימרח, אבל להיזהר מלהעביר את התכשירים לעיניים. 
אם רוצים להרחיק  את היתושים באופן טבעי יש רשימה של עיצות:
להניח קערה עם ציפורן בחדר
לשים על אדן החלון עציץ של בזיליקום.
להבעיר במבער שמנים תערובת של שמנים כגון: צינטרונלה, אקליפטוס, לבנדר.
להפעיל מאוורר
להשתמש המכשיר שמוכרים בחנות שעונדים על היד.  הוא יעיל נגד יתושים היתרון הוא שאין כימיקלים. החיסרון הוא שהסוללה נגמרת נורא מהר,
לתת לעכבישים לטוות רשתות בפינות החדר.
לגבי הדברה:
גלעד מסר כי הדברה שוטפת נגד זבובים וצרעות נעשית כל השנה, אך אין הדברה ספציפית ליתושים. כשפונים למחלקת התברואה במועצה הם מפנים למדביר פרטי. 
חקירה של הנושא העלתה כי מועצות ועיריות דואגות לטיפול במטרד ולא מתנערות מהאחריות. הפנינו שאלה לדובר המועצה ואנחנו מחכים לתשובתו.
שאקולוגים טוענים כי אין לעשות פעולות הדברה ויש צורך לדרוש שיתוף פעולה מצד התושבים ולבקש  לייבש מקורות מים עומדים בקרבת אזור מגוריהם עם גילויים, על מנת למנוע דגירת יתושים.

הסרטון הבא מדגיש את הפעולות שניתן לעשות:
איך מתמודדים עם יתושים?


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad