הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------

מתכון לרכז רימונים - לקוח מאתר וואלה אוכל

 רכז רימונים משתלב נהדר באין-ספור דרכים במטבח, כגון ירקות מבושלים וגם ממולאים, מאכלים אסייתים מוקפצים ואפילו על בשר שאך יצא מהמנגל. אפשר להוסיף אותו לסלטים, בורגול, אורז או קציצות, והוא יכול לשמש כבסיס למרינדות ועוגות. 

כמובן שתמיד אפשר להכין ממנו פשוט מיץ, עם הרבה מים.

איך מכינים?
סוחטים מיץ מכ-3 ק"ג רימונים אדומים וחמצמצים לתוך סיר רחב. מומלץ להשתמש בסיר אלומיניום שמוליך חום בצורה טובה יותר.

מבשלים ללא מכסה על אש גדולה עד לרתיחה, ומנמיכים את האש. מצמצמים את הנוזל במשך 8-10 שעות עד שמתקבל מעין סירופ סמיך. חשוב להשגיח באופן קבוע על הסיר ולשים לב שהנוזל אינו "גולש". אפשר לשמור אותו במקרר, אך לא חובה. "מאחר והוא אינו מכיל כימיקלים או חומרים אחרים שאינם רימון, הרכז יכול להחזיק גם 10 שנים".

מאת מתן שופן וואלה אוכל 

 


 

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad