עוברים ממערכת מקומי לקהילנט
בחודש הקרוב תעבור כל הפצת המידע הפנימית למערכת קהילנט. הודעות מזכירות, בטחון, תרבות, חינוך, רפואה ועוד. המערכת גם תאפשר לפרסם מידע רלוונטי לקהילה כגון טרמפים, בייביסיטר, חיפוש בעלי מקצוע ועוד. בשבוע הבא יקבל כל תושב קישור בסמס להתקנת המערכת על הטלפון הסלולארי שלו. בהמשך נתנתק ממערכת "מקומי". כל קבוצות הפרסום הקיימות יעברו למערכת החדשה (באחריות ירדנה ועדית). בהמשך תאפשר המערכת הצבעה דיגיטלית בקלפי. בהצלחה לכולנו.
אסיפת קיבוץ
תתקיים ביום א 26.5.19 במועדון. שעת התחלה 19:00. על הפרק: המשך פרוייקט פאנלים סולאריים. נוכחותכם חשובה.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>פינת הגינון>
אביב בגינה - פינת הגינון של אבי פאר

זריעת ירקות אביב - קיץ ופרחי בר

מכיוון שהחורף הזה היה מאוד לא חורפי, הכל הוקדם בגינה – עצי הפרי פרחו מוקדם, הנשירים (שזיף, שקד, אפרסק, מישמש וכו') התעוררו לפני הזמן ולא קבלו מספיק מנות קור כדי לחנוט הרבה פירות.
בשדות ובהרים מסביבנו, האביב בעיצומו. לכן, בפרק זה נעסוק בהכנה לשתילת או זריעת ירקות אביב-קיץ,  בשתילת פרחי אביב ונושא חביב עלי במיוחד (בין היתר), הבאת פריחת אביב בר אלינו לגינה.
מבחינת הירקות-
כרגע אני ואהובתי נהנים משאריות ירקות החורף כמו כרוב, כרובית, ברוקולי, מנגולד, חסה ועוד.
אני מכין את הקרקע לירקות הקיץ, שהם הרוב בעצם, כמו עגבניות, גזר, פלפל, חצילים, עירית וכו' על ידי זיבול ודישון והצנעתם בקרקע, ניקוי עשבים שוטים וסימון שמות הירקות שזרענו או שתלנו, כי במשך הזמן שוכחים מה נטמן באדמה.
בפרק הקודם סיפרתי לכם שהגינה שלי הוצפה בביוב, למזלי ירד גשם אחרי זה, ששטף קצת את הביוב. להפתעתי כתוצאה מהצפת הביוב נבטו לי בכל רחבי הגינה זרעים של עגבניות שיספיקו לי לכל העונה.
הנושא הבא – פרחי בר.
רקפות- לפני כמה שנים למדתי מאלחנן ויהושע שאפשר להרבות רקפות מזרעים, גם מרקפות בר וגם מרקפות מתורבתות.
אחרי גמר הפריחה, יוצרת הרקפת כדורים קטנים שכשהם מתייבשים, הם מכילים זרעים שאותם מפזרים בין האבנים בגינה, ובעונה הבאה מקבלים הרבה רקפות שפורחות לאחר שנתיים שלוש. זה הזמן לצאת מחוץ לגדר ולאסוף אותם, אני אוסף גם פקעות שנרמסו על ידי הבקר או נסחפו בגשם.
חוץ מרקפות, אני נוהג לצאת ולאסוף זרעים של כלניות, נוריות, אדמונית החורש, ילקוט הרועים סגול, לשון הפר וכל מיני פרחים מדהימים, ולאחר מכן מפזר אותם ומצניע באדמה, בחלק שלא מושקה בגינה, אלא רק על ידי הגשם. מבטיח לכם כיף אדיר באביב הבא. ולמי שמתעצל לצאת ולחפש בשדות, מציע לגשת למשתלה ולשתול פרחי אביב מהר ועכשיו כמו אמנון ותמר, לוע הארי, טגטס, צינייה, דליה ועוד ועוד.
ולסיום טיפ – אני לוקח מהמפעל שקים גדולים של נייר גרוס ועושה לי שבילים בגינה וחיפוי קרקע למניעת עשבייה ושמירת לחות הקרקע ואיכות הסביבה. בואו לראות.
הפרק הבא: בריכות דגים.
להתראות, אבי פאר.
מתוך עלון 1020, אפריל 2014

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad