בית עמיעד מודיע בצער רב על פטירתו של חברנו אשר לב
אשר נפטר אחרי מאבק ממושך במחלה קשה. אנו משתתפים בצערם של מירב, הילדים וכל המשפחה המורחבת. הלוויה התקיימה ביום א, 10.3.19 בבית העלמין בעמיעד. המשפחה יושבת שבעה בבית המנוח.
פורים מגיע - הכינו את התחפושות
היכונו לפורים חברים בבר, בנושא מדע בדיוני ופנטזיה!! יום שישי 22 מרץ : במה פתוחה, תחרות תחפושות, live dj, הופעת סטנדאפ של נגה ד'אנג'לי ועוד ועוד. לילדים תתקיים פעילות קרקסית על הדשא הגדול ב20 במרץ. הופעות, פעילות ורכבת ההפתעות יחכו לשמח אתכם עד דלא ידע.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>פינת הגינון>
אביב בגינה - פינת הגינון של אבי פאר

זריעת ירקות אביב - קיץ ופרחי בר

מכיוון שהחורף הזה היה מאוד לא חורפי, הכל הוקדם בגינה – עצי הפרי פרחו מוקדם, הנשירים (שזיף, שקד, אפרסק, מישמש וכו') התעוררו לפני הזמן ולא קבלו מספיק מנות קור כדי לחנוט הרבה פירות.
בשדות ובהרים מסביבנו, האביב בעיצומו. לכן, בפרק זה נעסוק בהכנה לשתילת או זריעת ירקות אביב-קיץ,  בשתילת פרחי אביב ונושא חביב עלי במיוחד (בין היתר), הבאת פריחת אביב בר אלינו לגינה.
מבחינת הירקות-
כרגע אני ואהובתי נהנים משאריות ירקות החורף כמו כרוב, כרובית, ברוקולי, מנגולד, חסה ועוד.
אני מכין את הקרקע לירקות הקיץ, שהם הרוב בעצם, כמו עגבניות, גזר, פלפל, חצילים, עירית וכו' על ידי זיבול ודישון והצנעתם בקרקע, ניקוי עשבים שוטים וסימון שמות הירקות שזרענו או שתלנו, כי במשך הזמן שוכחים מה נטמן באדמה.
בפרק הקודם סיפרתי לכם שהגינה שלי הוצפה בביוב, למזלי ירד גשם אחרי זה, ששטף קצת את הביוב. להפתעתי כתוצאה מהצפת הביוב נבטו לי בכל רחבי הגינה זרעים של עגבניות שיספיקו לי לכל העונה.
הנושא הבא – פרחי בר.
רקפות- לפני כמה שנים למדתי מאלחנן ויהושע שאפשר להרבות רקפות מזרעים, גם מרקפות בר וגם מרקפות מתורבתות.
אחרי גמר הפריחה, יוצרת הרקפת כדורים קטנים שכשהם מתייבשים, הם מכילים זרעים שאותם מפזרים בין האבנים בגינה, ובעונה הבאה מקבלים הרבה רקפות שפורחות לאחר שנתיים שלוש. זה הזמן לצאת מחוץ לגדר ולאסוף אותם, אני אוסף גם פקעות שנרמסו על ידי הבקר או נסחפו בגשם.
חוץ מרקפות, אני נוהג לצאת ולאסוף זרעים של כלניות, נוריות, אדמונית החורש, ילקוט הרועים סגול, לשון הפר וכל מיני פרחים מדהימים, ולאחר מכן מפזר אותם ומצניע באדמה, בחלק שלא מושקה בגינה, אלא רק על ידי הגשם. מבטיח לכם כיף אדיר באביב הבא. ולמי שמתעצל לצאת ולחפש בשדות, מציע לגשת למשתלה ולשתול פרחי אביב מהר ועכשיו כמו אמנון ותמר, לוע הארי, טגטס, צינייה, דליה ועוד ועוד.
ולסיום טיפ – אני לוקח מהמפעל שקים גדולים של נייר גרוס ועושה לי שבילים בגינה וחיפוי קרקע למניעת עשבייה ושמירת לחות הקרקע ואיכות הסביבה. בואו לראות.
הפרק הבא: בריכות דגים.
להתראות, אבי פאר.
מתוך עלון 1020, אפריל 2014

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad