הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>פינת הגינון>
ירקות קיץ ותות עץ - פינת הגינון של אבי פאר

הגינה בחודש מאי

שלום לכם ידידיי. פספסתי את המועד כדי לכתוב בעלון הקודם, ואתם בוודאי עמדתם בגינה אובדי עצות, ולא ידעתם מה לעשות... איתכם הסליחה. 
אבל תום, הבן שלי, מילא את מקומי בראיון יפה ומרגש,  תודה לרותם שראיינה אותו. 

אנחנו כהורים אוהבים את ילדינו ללא גבולות, בונים אותם, מכשירים, מייעצים, מבקרים, תומכים ומעשירים, ובבוא הזמן זה הופך להיות הדדי. למשל מתם בני למדתי הרבה בנושא גינון, איכות הסביבה, רוחניות וכו'. אבל אנחנו בענייני גינון, אז לדוגמא למדתי ממנו לנצל את גלילי הקרטון של נייר הטואלט שנגמר: לוקחים את הגליל ושותלים או זורעים בו צמח. מניחים באדמה, משקים וכשהצמח צומח הכל חוזר לאדמה. גליל הנייר משמש במקום קופסאת פלסטיק. 

לעניינו! הפעילות השוטפת לחודש מאי היא עישוב עשבייה, שתילת/זריעת ירקות וקטיף פירות אביב ראשונים. השבוע ביקרו אצלנו ילדי הגן בניצוחה של בר רוזן, ואכלו וזללו תות עץ ארוך (פרטים בהמשך). הייתם צריכים לראות את הפרצופים הצבועים באדום, שלא לדבר על הבגדים 

ירקות- אנשים מספרים לי באושר גדול שהם קטפו שתי עגבניות ומלפפון אחד, איזה כיף! 
זה עדיין הזמן לשתול עגבנייה, קישוא, חציל ועוד. ירק מעניין שאני יכול להציע לכם היא שעועית ירוקה ושעועית ארוכה (לובייה)- קנו זרעים (אפשר במשתלת קסם הטבע באליפלט, ליד אזולאי),  השרו אותם במים ל-42 שעות (ממריץ את הנביטה), ולאחר מכן זרעו אותם באדמה במרחק של 01 ס"מ זה מזה.
את הלובייה זרעו ליד גדר או כל דבר אחר שיאפשר לה לטפס. אחרי שלושה 
שבועות, בהם השקיתם את הזרעים, התחילו בקטיף יום-יומי של השעועית כשהיא עדיין ירוקה ובשרנית. לא לחכות שהיא תתקשה ותתמלא זרעים. כשיש כמות מספקת, אפשר לטבול אותה במים רותחים למספר דקות לריכוך, ולאחר מכן להקפיץ במחבת עם קצת פלפל, מלח ושום. מה שנשאר זה רק להיאנח בהנאה.

בכל כתבה אשתדל לכתוב על פרי אחר, והפעם אכתוב על עץ התות שלי בגינה, שלא כמו עצי התות הענקיים הרגילים שאנו מכירים, אני כותב על התות הארוך כמו שעועית, בעל מתיקות אלוהית. זהו עץ חדש בארץ ויש לו כמה שמות: תות ארוך, תות אפגני, תות ברזילאי. זהו עץ בגודל קטן-בינוני, והמדהים שהוא נותן פרי, לא פעם אחת בשנה, אלא שלוש פעמים!!!

להתראות בפרק הבא, אבי פאר
מתוך "עמידע 1022", יוני 2014


הנחיות לגידול זרעים בגלילי נייר טואלט (למעלה)
ובקליפות ביצים (למטה)
20 Insanely Clever Gardening Tips And Ideas
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad