בית עמיעד מודיע בצער רב על פטירתו של חברנו אשר לב
אשר נפטר אחרי מאבק ממושך במחלה קשה. אנו משתתפים בצערם של מירב, הילדים וכל המשפחה המורחבת. הלוויה התקיימה ביום א, 10.3.19 בבית העלמין בעמיעד. המשפחה יושבת שבעה בבית המנוח.
פורים מגיע - הכינו את התחפושות
היכונו לפורים חברים בבר, בנושא מדע בדיוני ופנטזיה!! יום שישי 22 מרץ : במה פתוחה, תחרות תחפושות, live dj, הופעת סטנדאפ של נגה ד'אנג'לי ועוד ועוד. לילדים תתקיים פעילות קרקסית על הדשא הגדול ב20 במרץ. הופעות, פעילות ורכבת ההפתעות יחכו לשמח אתכם עד דלא ידע.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>פינת הגינון>
בריכת חמד בגינה - פינת הגינון של אבי פאר

בריכה בהכנה עצמית

 הפעם נדבר על בריכה! לא, לא בריכה של שניים וחצי מיליון שקל, אלא על בריכת חמד בגינה. אפשר לעשות בריכה מכל דבר, השמיים הם הגבול. אצלי בגינה למשל, יש שלוש)!!!( בריכות בגדלים שונים. הכל אפשרי. נתחיל בבריכה רגילה שחופרים באדמה ואז כל אחד והתקציב שלו. היקר והרציני ביותר הוא לשם "חיזרה" בבסיס, רשת ברזל ובטון עם ציפוי אבנים. אבל זה יקר וקשה. יותר זול זה לצפות בריכה כזאת בניילון קשיח או פלריג אטום, לשם מסביב אבנים כדי לצור גובה מעל המים )כדי למנוע מכלבים וחתולים לגרום נזק לבריכה או לדגים(, לשים צמחי מים, כמה דגי זהב, אם אפשר גם משאבה ומפל קטן/מזרקה חשמלית ויש לכם יופי של דבר. אפשר גם לנצל כל דבר ולעשות ממנו בריכה באדמה, כמו למשל אמבטייה שהייתה של הילדים, גיגית, כד גדול. זוכרים את צלחת הלווין שהייתה על גג אולם 

הספורט? ובכן, במקום לזרוק אותה, אימצתי אותה ויש לי בריכה לתפארת. ועכשיו לכמה כללים חשובים בעניין הזה: 
ילדים קטנים- יש לגדר את הבריכה כדי למנוע מהילדים גישה, או לעשות בריכה שהיא לא עמוקה מדי. יתושים- ברגע שיש דגים )במיוחד הגמבוזיות מהכנרת(, אין יתושים כי הדגים אוכלים את הזחלים. ירוקת- חשיפה לשמש מלאה גורמת לירוקת. כדי למנוע את זה, אפשר לשם כלי נחושת במים וזה עובד. דבר נוסף הוא צמחייה במים או כיסוי כל שהוא מעל הבריכה, שמונע מקרני אור מלהכנס למים. הדגים גם עושים את עבודת הניקוי, ולא צריך להאכיל אותם. אני נותן להם אוכל רק פעם בשבוע. יאללה, לעבודה! 
פרי החודש- פטל. זהו שיח שיכול להיות גם מטפס וגם לשמש כגדר חיה, שאוי ואבוי למי שינסה לעבור דרכה בגלל הקוצים בצורת קרס שממלאים אותו. אנחנו נהנים ממנו גם בצידי הנחלים, אבל קשה מאוד לקטוף ולהשתלט עליו. ובכן, גם לזה נמצא פתרון פלא- פותח זן חדש של פטל בלי קוצים. כן כן, ויש לי אותו בגדר בגינה, אתם מוזמנים. 
להתראות, אבי פאר. 
 פטל בלי קוצים, או בשמו - אוסנה 


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad