לחיילים ולהוריהם - יש כתובת חדשה ואיש קשר
אורי שמש מקיבוץ סאסא נבחר וכבר החל ממלא את תפקיד רכז הקשר עם ציבור החיילים מקיבוצי המועצה. מדובר על משרה חלקית, הניתנת במסגרת השירותים של מחלקת הצעירים באגף היישובים. התפקיד הוא להוות כתובת לפניות של חייל/ת או מתנדב/ת בשירות לאומי, וכן של בני משפחותיהם, בכל שאלה או נושא הקשורים לשירות ומצריכים התערבות או עזרה בסבך הביורוקרטיה הצבאית או האזרחית. אורי בעל ניסיון רב וקשרים עם לשכות הגיוס וגורמי צבא בכל הדרגים. מוזמנים להיעזר בו. נייד- 052-9214078
פסטיבל עמיעד 2018 בפתח
רשמו לפניכם את התאריך: יום שישי, 28.9.2018 (סוכות). השנה יתארחו אומנים ודוכנים מישובי הסביבה כולל כחל, קדרים, כפר הנשיא ועוד.אייל קולמן מארגן ומתאם מתנדבים.
הזמנה לשיחה פתוחה עם ח"כ מירב מיכאלי
בית טורקיז מזמין אתכם למפגש ושיח עם חברת הכנסת מירב מיכאלי. מירב תשוחח איתנו על שיוויון, שלום ופמיניזם, השיחה תתקיים בבית טורקיז ביום שלישי 21.8.2018, בשעה 20:00.
דף מידע יצא לאור ב 9.8.2018
עותק מעמידע נשלח לקשימת התפוצה וניתן להורדה מהאתר בחלק הפנימי לחברים לרשומים.
בריכת השחיה
החל מתחילת יולי הבריכה בתפוסה מלאה. לא תתאפשר כניסה יומית ו/או רכישת מנוי.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
הצלף הקוצני פורח במטע

הצלף הקוצני - צמח רפואה ותועלת

זלמן גסטר ז"ל היה נוהג לספר שפרח הצלף הוא צמח שמוגן על ידי הברחשים. הכיצד? בסוף חודש מאי כשמגיעים הברחשים, מתחיל הצלף לפרוח  ולמי יש כוח לשרוד את עקיצות הברחשים בזמן קטיף פקעי הפרחים?  ובכן מי שיכול מוזמן עתה  לצאת לשבילי המטע ולהנות מפריחתו המרהיבה של הצלף. מי שיזדרד ויקטוף  
את פקעות הפרחים בטרם הם פוקעים, יוכל לכבוש אותם ולתבל מאכלים שונים.
 
השם צלף נגזר כנראה מהמשנה: "הצלף מתעשר תמרות ואביונות וקפרס" (מעשרות ד' ו'). יש שבסבירו כי שמו של צפחד משבט מנשה הוא "דימוי של "צלף -חד. הקפרס או הקפריסין הם פקעי הפרחים הסגורים.  בארצות הים התיכון נוהגים לכבוש את פקעי הצלף במלח ומשווקים את התבלין לשווקי העולם. 
 
הצלף ידוע עוד מימי אבותינו כמרפא מחלות  שונות. כל חלקי הצמח שמשו את אבותינו כתרופה לעקרות,  לריפוי דלקות אזניים, כמרגיע כאבי שיניים ובכפרי הגולן כותשים את עלי הצלף, מערבבים אותם בשמן זית וגברים הסובלים מחוסר אונות מושחים במשחה זו את אבר המין.
מתכון להכנת צלפים כבושים - במדור חברים ברשת -אני מבשל בריא 
 
עוד הסברים , מתכונים ותמונות מעניינות תוכלו למצוא בספרו של ניסים קריספל שהוא כידוע בן דוד של יורם קדוש. ילקוט הצמחים בהוצאת יערה, ירושלים. 
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad