הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
הצלף הקוצני פורח במטע

הצלף הקוצני - צמח רפואה ותועלת

זלמן גסטר ז"ל היה נוהג לספר שפרח הצלף הוא צמח שמוגן על ידי הברחשים. הכיצד? בסוף חודש מאי כשמגיעים הברחשים, מתחיל הצלף לפרוח  ולמי יש כוח לשרוד את עקיצות הברחשים בזמן קטיף פקעי הפרחים?  ובכן מי שיכול מוזמן עתה  לצאת לשבילי המטע ולהנות מפריחתו המרהיבה של הצלף. מי שיזדרד ויקטוף  
את פקעות הפרחים בטרם הם פוקעים, יוכל לכבוש אותם ולתבל מאכלים שונים.
 
השם צלף נגזר כנראה מהמשנה: "הצלף מתעשר תמרות ואביונות וקפרס" (מעשרות ד' ו'). יש שבסבירו כי שמו של צפחד משבט מנשה הוא "דימוי של "צלף -חד. הקפרס או הקפריסין הם פקעי הפרחים הסגורים.  בארצות הים התיכון נוהגים לכבוש את פקעי הצלף במלח ומשווקים את התבלין לשווקי העולם. 
 
הצלף ידוע עוד מימי אבותינו כמרפא מחלות  שונות. כל חלקי הצמח שמשו את אבותינו כתרופה לעקרות,  לריפוי דלקות אזניים, כמרגיע כאבי שיניים ובכפרי הגולן כותשים את עלי הצלף, מערבבים אותם בשמן זית וגברים הסובלים מחוסר אונות מושחים במשחה זו את אבר המין.
מתכון להכנת צלפים כבושים - במדור חברים ברשת -אני מבשל בריא 
 
עוד הסברים , מתכונים ותמונות מעניינות תוכלו למצוא בספרו של ניסים קריספל שהוא כידוע בן דוד של יורם קדוש. ילקוט הצמחים בהוצאת יערה, ירושלים. 
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad