עוברים ממערכת מקומי לקהילנט
בחודש הקרוב תעבור כל הפצת המידע הפנימית למערכת קהילנט. הודעות מזכירות, בטחון, תרבות, חינוך, רפואה ועוד. המערכת גם תאפשר לפרסם מידע רלוונטי לקהילה כגון טרמפים, בייביסיטר, חיפוש בעלי מקצוע ועוד. בשבוע הבא יקבל כל תושב קישור בסמס להתקנת המערכת על הטלפון הסלולארי שלו. בהמשך נתנתק ממערכת "מקומי". כל קבוצות הפרסום הקיימות יעברו למערכת החדשה (באחריות ירדנה ועדית). בהמשך תאפשר המערכת הצבעה דיגיטלית בקלפי. בהצלחה לכולנו.
אסיפת קיבוץ
תתקיים ביום א 26.5.19 במועדון. שעת התחלה 19:00. על הפרק: המשך פרוייקט פאנלים סולאריים. נוכחותכם חשובה.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>כתבות>
ליגת מאמנט

מאמאנט - הסצנה הנשית החדשה של הצפון

אם יש לכם פייסבוק,  אם עברתם ליד אולם הספורט לאחרונה, אם אתם מסתובבים בחברת נשות עמיעד, בודאי שמעתם  את המושג "מאמאנט".
אז מה זה מאמאנט?
ליגת מאמאנט היא ליגה של משחק רשת (מעין כדור עף) שהוקמה בשנת 2005 ומונה כיום
כ- 5,000 אמהות ברחבי הארץ.  זהו פרוייקט ספורטיבי-חברתי ואין צורך בכשרון מיוחד כדי לקחת בו חלק. יש בו חברות ושיתוף, יש בו העצמה נשית ועירוב של בני המשפחה האחרים, מפגשים מעבר לשעות האימון והרבה סולידאריות.
המשחק מחזיר את האימהות לגיל העשרה ונותן הזדמנות נפלאה לפעילות ספורטיבית מהנה במשחק קבוצתי שלא דורש כישרון או יכולת ספורטיבית מיוחדת.
עם כל זאת, מדובר בליגה לכל דבר ועניין: משחקי ידידות, תחרויות מחוזיות, תחרויות ארציות, מחנות אימונים, ספורטיאדה, תקנון, תוכנית אב שנתית.
לליגת מאמאנט - חזון שלם המורכב מפסיפס של היבטים
* ההיבט הספורטיבי - אמהות עוסקות בספורט.
* היבט חברתי - גיבוש קבוצה חברתית עם מכנה משותף = גאוות יחידה, חיבור לאנשים בעיקר לנשים מהיישוב אותו הן מייצגות.
* היבט חינוכי - הידוק הקשר בין ההורה לילד אשר בא לעודד את אמו המשחקת, מתן דוגמא אישית של האמא לילדיה לעסוק בספורט, לנהוג בהגינות: לדעת לנצח ולדעת להפסיד, לא לאלימות, חינוך הילדים לעידוד ללא שריקות בוז ועוד.
* היבט קהילתי - בו האימהות המרגישות שייכות, תורמות מזמנן ומרצן לטובת הקהילה. הפרויקט ההתנדבותי נקבע בתיאום היישוב וצרכיו
לדוגמא: יום כיף לילדים עם מוגבלויות, יום כיף לקשישים, איסוף תרומות לנזקקים, שיפוץ מבנה
החודש נפתח במכללת אוהלו קורס מדריכות כדורשת!
מתוך אתר הליגה: "מאמאנט זה: קבוצתיות וחברות, השתתפות, שותפות ותמיכה, חגיגה וקהילה, ספורטיביות ותחרותיות, התקדמות ולמידה, פרגון והגינות, הפסדים וניצחונות, עצב ושמחה ו...כיף גדול !!!"

את הרעיון להביא את בשורת המשחק לגליל העליון הביאה שיר בן חמו, 38, ממחניים.  לפרנסתה היא עובדת בחברת ישקר, ובשעות הפנאי שלה, עוסקת בהתנדבות, בליגת האמהות- מאמאנט. באצבע הגליל רשומות כבר 30 קבוצות בקיבוצים, במושבים, במושבות ובקרית שמונה, גם אנחנו ביניהן.

את קבוצת מאמאנט של עמיעד מובילה ז'קלין קרואני שבמרץ רב דואגת לשכנע עוד ועוד אמהות להצטרף לקבוצה המקומית.  מעבר לקושי בגיוס משתתפות עלתה גם בעיית האולם. אולם הספורט של עמיעד קצת הוזנח לאחרונה, נפסקה תורנות הנקיון השבועית והדלתות הושארו פתוחות כל הזמן, דבר שהקל על היונים לקנן בתקרת האולם ולטנף את הרצפה. מדביר מקצועי שהוזמן למקום רבע כי מסוכן לשחק באולם במצבו זה. ז'קלין וחיה פאול ג'ונס לקחו על עצמן לשקם את האולם, הצליחו להשיג תקציב להדברה, גייסו את האמהות לנקיון ונעלו את האולם. יש עוד הרבה מה לעשות והבנות ישמחו אם ישפצו את המקום.
השבוע נפגשה הקבוצה לראשונה עם שיר בן חמו, שמעה על הליגה וקיבלה רקע על הקבוצות באיזור.
ז'קלין לקחה על עצמה את ניהול הקבוצה (הרשמות, איסוף כספים, ביטוחים, כרטיסי שחקן וכו'), גוייס מאמן והצטרפו כבר 14 שחקניות.
אם יהיו מספיק משתתפות נוכל להציב את עמיעד על מפת כדור הרשת הארצית. אז קדימה, אמהות, השאירו את הילדים לבעל ובואו לשחק.צילום קבוצת הנשים של כפר ורדים.


אולם הספורט אחרי הנקיון...
ועכשיו גם צובעים אותו.
 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad