הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מה חדש>פינת הגינון>
מה שותלים עכשיו? מדריך סתיו

מדריך סתיו לחובבי הגינון

בחודשים ספטמבר אוקטובר העונה מתחלפת מקיץ לסתיו. הימים מתקצרים, השמש מנמיכה בדרום והטמפרטורות מתחילות לרדת. זהו הסתיו שלנו. בינתיים אפשר להכין את הגינה לחורף. אפשר לקרוא לגנן שהוא יעשה את  העבודה הקשה כמו גיזומים, כיסוח הדשא, זו גם תקופה טובה לדשן עם קומפוסט, לטפל בעצי ההדר ובעצי הנוי, לרוקן אדניות וכדים מאדמה ישנה ולהוסיף אדמה חדשה.

פרחי עונה
 - כדאי להמתין עם השתילה שלהם לתקופה יותר קרירה (סוף אוקטובר). אם שותלים עכשיו פרחי חורף, יש לשתול אותם במקום עם צל/ חצי צל ולהקפיד על השקיה מרובה. 

פקעות ובצלים
 - הזמן המומלץ לשתילת פקעות ובצלים הוא לאחר הגשמים הראשונים כאשר הטמפרטורות יורדות בצורה ניכרת. דבר זה נכון גם למי ששמר פקעות ובצלים מהשנה שעברה. לאחר שנשתלו הפקעות והבצלים יש להקפיד על השקייה סדירה שלהם במידה ולא יורדים גשמים. מרבית הבצלים והפקעות מתאימים לשתילה בעציצים ובאדמה, אך מומלץ להשקיע מחשבה על מיקום השתילה של הפקעות והבצלים בגינה על מנת להשיג אפקט מרבי מכל פרח. כדאי לרכז מספר פקעות ובצלים מאותו הסוג על מנת להוסיף לעוצמת מראה הפריחה.

מזיקים בסתיו - בסוף הקיץ תחילת הסתיו המזיקים מרימים ראש ונותנים פייט לפני תרדמת החורף. אפשר לטפל באמצעים טבעיים על ידי שתילת צמחים דוחי חרקים ברחבי הגינה. 

עשבים בגינה
 - עם בוא הסתיו ותחילת הגשמים צצים העשבים בגינה. ניתן למצוא במשתלות תכשירים "מונעי נביטה" וכך לצמצם את כמות העשבים שיצמחו בגינה בחורף. 

ורדים 
– הורדים בגינה עומדים לקראת גל פריחה סתווי. זהו הזמן לתת מנת דשן שתספיק לשלושת החודשים הקרובים, להגביר כמויות השקיה ולתת גיזום קל למטרת עיצוב השיח (לא לגזום גיזום חריף ועמוק, זאת יש לעשות בחודש פברואר).      
     

פרחי העונה:
פקעות - רקפות, נוריות, סייפנים,
ציפורני-חתול
כובע-הנזיר
אמנון ותמר
סלסלי כסף
לובליה
ציפורן
לוע-הארי 
            

ההמלצות ממשתלות יגור


 הוראות כלליות לשתילת פקעות ובצלים
לפני השתילה יש לבדוק שהקרקע / מצע מפוררים היטב, להניח את הבצל בעומק הנדרש (הוראות על האריזה), לכסות קלות.
ולהשקות את סביבת השתילה עד רוויה. בהמשך שמרו על מצב לח אך לא בוצי. מרבית התקלות נובעות מעודף מים. בתקופת הפריחה הגבירו מעט את ההשקיה, שמרו על מצב לח כחודש לאחר הפריחה ובהתאם להתייבשות העלווה. עם תום הפריחה חכו קצת לפני שהעלווה תתיבש לגמרי ואז הפסיקו להשקות. בגידול בעציץ יש להשקות לעיתים קרובות יותר על מנת לשמור על מצע לח.
המידע נלקח מתוך "סוד הגינה הקסומה"


 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad