הארכת הטבות המס
בישיבה האחרונה לשנת 2018 אישרה הכנסת את הצעתה של ועדת הכספים להארכה של הטבות המס הניתנות לישובי הגליל העליון. ההארכה הינה לחצי שנה עד לאחרי הבחירות הקרובות. ההטבות של עמיעד נשארות ללא שינוי. תושבים המעוניינים לקבל אישור תושבות לשנת 2019 לצורכי הטבת המס, יפנו למזכירות בשעות העבודה.
לקראת חג המשק, מוצאים שם לשכונה החדשה
עכשיו, שניתנו אישורי השיוך הראשונים בשכונה - נראה שאנחנו ממש לקראת תחילת הבניה והגיע הזמן להנחת אבן פינה. אז בואו להיות שותפים בבחירת שם מתאים לשכונה. טקס רשמי יתקיים בחג המשק ביום שבת 26.01.2019.
בנק הנתינה
הוא יוזמה של מנהלת הקהילה שמטרתה לקדם את ערך ההתנדבות והנתינה בקהילה. כל אחד מוזמן להציע במה הוא מוכן ויכול לתרום. ההרשמה במזכירות ואצל מנהלת הקהילה
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
אצלנו בחצר>העוגות של עמיעד>
המרת חמאה בשמן באפיה

מתוך כתבה של דליה למדני ‏שפורסמה בתקופת המחסור בחמאה באחד הגליונות של "לאישה"

אפייה: עוגות מכל הסוגים
בעוגות בחושות התחליף הוא שמן. אם המתכון מציין ביצים שלמות, רצוי להפריד אותן ולהקציף החלבונים בנפרד, כדי שהקצף יחדיר אווריריות לבצק.
איך עושים זאת: משקל השמן צריך להיות כמשקל החמאה, כלומר 100 מ"ל שמן (חצי כוס) במקום 100 גרם חמאה. אפשר להשתמש בכל סוג שמן שאין לו טעם לוואי או ריח מיוחד (לא זית ולא אגוזים)- קנולה, סויה, תירס, חמניות-כולם מתאימים.

בבצק שמרים כמות השומן קטנה בדרך כלל ואפשר להמיר את החמאה בשמן, שהוא ידידותי לתפיחת הבצק יותר משומן מוצק.

בבצק רבוך (פחזניות) בצק פריך ובצק עלים- אי אפשר להחליף, אך ניתן להAשתמש במרגרינה (לא בריא).
איך עושים זאת: יחס ההמרה הוא 1:1- גרם מרגרינה לכנגד גרם חמאה. אפשר לבחור במרגרינה רגילה, מרגרינה לאפיה או במרגרינה בטעם חמאה. אין להשתמש במרגרינה מלוחה, מרגרינה רכה או מרגרינה למריחה.

רביכות ורטבים: כשמכינים רביכה כבסיס לרוטב בשמל או רוטב אחר ע"ב חלב או שמנת, מחליפים את החמאה במרגרינה.
לרביכה שהיא בסיס (או השלמה) למרקי ירקות, קטניות וכד', אפשר להשתמש בשמן זית או בשמן סלט רגיל.

 בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad