עוברים ממערכת מקומי לקהילנט
בחודש הקרוב תעבור כל הפצת המידע הפנימית למערכת קהילנט. הודעות מזכירות, בטחון, תרבות, חינוך, רפואה ועוד. המערכת גם תאפשר לפרסם מידע רלוונטי לקהילה כגון טרמפים, בייביסיטר, חיפוש בעלי מקצוע ועוד. בשבוע הבא יקבל כל תושב קישור בסמס להתקנת המערכת על הטלפון הסלולארי שלו. בהמשך נתנתק ממערכת "מקומי". כל קבוצות הפרסום הקיימות יעברו למערכת החדשה (באחריות ירדנה ועדית). בהמשך תאפשר המערכת הצבעה דיגיטלית בקלפי. בהצלחה לכולנו.
אסיפת קיבוץ
תתקיים ביום א 26.5.19 במועדון. שעת התחלה 19:00. על הפרק: המשך פרוייקט פאנלים סולאריים. נוכחותכם חשובה.
שעות הקבלה של רופא קופת חולים
ד"ר סוהיל שינה את שעות הקבלה. רשמו לפניכם את השעות החדשות. יום ב' 10:00 - 08:00, יום ה' 18:00 - 14:00.
ימי עבודה קבועים של מנהלי הקהילה
אורי קינן, מנהל עסקי - ימים א,ג,ה משעה 00:08 עד סוף היום * עדית פלך מנהלת קהילה - ימים א.ג.ד משעה 00:08 עד סוף היום * אמנון סודרי, יו"ר הקיבוץ: יום א' משעה 00:08 עד סוף היום.
----------------------------------------
מתוך דפי המידע>
הדר נוסע לקנדה

ביקור בקהילה היהודית באדמונטון

 
בתחילת כיתה ח', הדר, יחד עם עוד 39 תלמידים, הצטרף לתוכנית בעלת מחויבות אישית בביה"ס עמק החולה. על התלמידים היה להישאר פעם בחודש מעבר לשעות הלימודים, כדי ללמוד על קנדה וגם לספר על עצמם.
למה דווקא קנדה?
מזה שנים רבות שזוהי מסורת של קשר בין ביה"ס היהודי באדמונטון, קנדה, לבין עמק החולה. כל שנה נוסעים מספר תלמידים מעמק החולה וכן, באים תלמידים מאותו ביה"ס באדמונטון להתארח בארץ.
לא כל-כך פשוט, להתקבל למשלחת שנוסעת לקנדה. על התלמידים הנבחרים להתמיד ולהראות מחויבות לפרויקט שנוהל ע"י המורה אריאלה. התלמידים לומדים נושאים רבים על קנדה כגון היסטוריה, עיר הבירה ועל הקהילה היהודית שחיה שם. עליהם גם לדעת, להשיב על שאלות בשפה האנגלית ברמה מאוד גבוהה וגם לגלות ידע כללי על מדינת ישראל במידה ויישאלו על כך.  הנסיעה הייתה בסוף אוקטובר וחפפה ליום האזכרה לזכרו של יצחק רבין וגם על כך הם למדו בהרחבה. התלמידים עשו מספר חזרות לקראת טקס האזכרה אותו הם אמורים היו לעשות בהגיעם לקנדה.
בכתה ט', כל תלמיד שעמד בקריטריוני המחויבות ובקריטריונים נוספים, ניגש לראיון בפני ועדת קבלה שכללה את איתי בן-שלמה, שהוא מרכז חטיבת הביניים. בראיון נבחנו התלמידים על הידע הכללי שלהם על מדינת ישראל, גלעד שליט וגם על קטע שבוחן את שליטת התלמיד  בשפה האנגלית.
הדר, נבחר להיות אחד מחברי המשלחת שכללה עוד 7 תלמידים שבאו מקיבוצים ומושבים באזור. כל מי שנבחר, נשאר לאחר יום הלימודים להכנה כללית לקראת הנסיעה.
יום הטיסה המיוחל, הגיע וההתרגשות הייתה גדולה. להדר,הייתה זו הפעם הראשונה לטוס לחו"ל ולאחר טיסה של 12 שעות, הם הגיעו לטורונטו, משם טסו במשך עוד 4 שעות לאדמונטון והגיעו בשעות הבוקר לשדה התעופה, שם חיכו להם שתי אימהות שמארחות ולקחו אותם לפגישה קצרה עם תלמידי הכיתה, איתם הם היו בקשר כל השנה. ביה"ס היהודי מאוד קטן ויש בו בסה"כ 180 תלמידים מגן חובה ועד כיתה ט'. לאחר המפגש, הם נסעו לאחד הבתים המארחים למנוחה והתאוששות ומאוחר יותר, חילקו אותם לבתים המארחים שנקבעו מראש.
הדר התארח אצל דניאל, שהוא תאום לאחות בשם קארין, ושניהם נולדו בעצם בארץ, וכשהיו בני ארבע ירדה משפחתם מהארץ לקנדה.
כך קרה בעצם, שהדר, שהאנגלית שלו, שהיא ברמת מצוינת, לא  היה צריך להשתמש בה, מאחר, והמשפחה המארחת שלו דיברה עברית. 
את הימים הראשונים בילו המתארחים והמארחים בארוחות משותפות, בביקורים בבתי-כנסת ובבית- הספר.
אדמונטון מתפארת באחד מהקניונים המסחריים הגדולים בעולם וכמובן שגם שם בילו כולם בין חנויות הבגדים, בתי-הקפה והגלידריות. כל הקבוצה גם נסעה לטיול בן 3 ימים. בטיול זה ביקרו בעיר באנף, שהיא עיר תיירותית ומרכז סקי. משם הם עלו ברכבל להרי הרוקי'ז המפורסמים וטיפסו עד לפסגה. בחזרתם לאדמונטון, הם הצטרפו לחגיגות ההאלווין – "ליל כל הקדושים" – חג זה מסמן את תחילת החורף ולפי הפולקלור, כל השדים מתעוררים בליל זה ובאים להפריע לתושבים. לפני כמה מאות שנים, לקחו את החג הזה ברצינות רבה מדי ואנשים היו שורפים מתבנים וגרמו לאי סדר בכפרים, עד כדי כך שהממשל, אסר לחגוג מועד זה. יותר מאוחר, חידשו את המנהג בצורה קלה וחביבה יותר, והיום הילדים מתחפשים לשדים, מכשפים וכו'. רוב תושבי המקום מקשטים את כניסות בתיהם עם "פרצופים מפחידים" עשויים מדלעת ותולים מכשפות ואביזרים בסגנון זה על הדלתות. בבוקר כל הילדים באים לבית – הספר עם התחפושות ובערב, מסתובבים ברחובות ומקישים על דלתות השכנים ומבקשים דבר טוב, "אחרת" יעשו תעלול לבעל הבית וכולם מקבלים ממתקים מתוך קערה גדולה שמכינים במיוחד עבור מבקרים. מנהג זה נקרא: "Trick or Treat"
כמה ימים לאחר מכן, נערך טקס אזכרה ליצחק רבין בהשתתפותם של כל התלמידים. הם שרו שירים, הקריאו קטעי קריאה על רבין והציגו מצגת על ביה"ס עמק החולה ולב העמק.
באחד הימים כולם בילו במשחק הוקי קרח וכך, נהנים מכל רגע, עברו להם 10 ימים, מהר מדי לטעמם, ומועד הפרידה התקרב ובארוחת שבת האחרונה, מודה הדר למשפחה המארחת על האירוח ומגיש להם מתנות שהוכנו מבעוד מועד בארץ (כיסוי לחלות שבת, ברכת הבית על חמסה ושופר) והאימא המארחת התרגשה עד דמעות והודיעה להדר שכעת הוא בן משפחה והוא מוזמן להתארח שוב, עם משפחתו.
הגיע יום הפרידה, התלמידים המארחים ליוו את המתארחים לשדה התעופה. הייתה במעמד זה התרגשות מאוד גדולה וכמובן בכי מצד הבנות. עד היום, כולם בקשר ב Facebook ומחכים למפגש הבא שכנראה יהיה לקראת חג הפסח, והפעם, אנחנו נארח את הקנדים.
אנו מאחלים להדר, להמשיך להיות תלמיד חרוץ ושיזכה לעוד חוויות כאלו בעתיד.
    
רשמה: דבורה (בעזרת הדר וז'קלין)


DWEdmonton1.jpg בניית אתריםבניית אתרים 


חזרה לדף הבית | קיבוץ עמיעד | דואר נע גליל עליון 1 |  מיקוד 12335
| טלפון 04-6909888  | פקס. 04-6909866 |  Kibbutz Amiad